Експорт до Китаю - що потрібно знати виробнику?

Офіс підтримки експорту, який працює при Міністерстві економіки і торгівлі України, провів засідання з питань експорту сільгосппродукції до Китаю за участю українських фахівців, які зібралися в київському бізнес-центрі Леонардо, представників провідних українських інституцій в Китаї та посла України в КНР Олега Дьоміна, які приєдналися до аудиторії по Skype.

Сьогодні Китайська Народна Республіка розвивається чи не найшвидшими темпами у світі, і найперший сегмент економіки, який демонструє стрімке зростання - це ринок сільськогосподарської і харчової продукції. З іншого боку, Україна є всесвітнім лідером сільгоспивиробництва. То як поєднати ці потенціали? На практиці виявляється, що тут все дуже не просто.

Як зазначив посол України в КНР Олег Дьомін Посольство Україні в Пекіні готове допомагати українським бізнесменам у спілкуванні з офіційними інституціями в Китаї, надавати поради і приміщення для проведення зустрічей. Представник Торгово-промислової палати України в Китаї Віктор Танасійсук зазначив, що ключовим питанням виведення українських товарів на китайський ринок є їхня сертифікація у відповідності до міжнародних та внутрішніх китайських стандартів, розповів про те, яким чином ТПП підтримує підприємців за кордоном. Керівники Українського дому в Китаї - компанії, яка заснована китайськими бізнесменами за підтримки посольства України, підкреслювали, що головне для встановлення ділових зв'язків - це пошук міжкультурного порозуміння, розуміння того, як діє китайський ринок і які уподобання має китайський споживач. Що ж стосується суто технічних питань, то стрімкий розвиток електронної торгівлі і платіжних систем сприяє подоланню відстаней і бар'єрів.

Фахівець Офісу з просування експорту  Дмитро Носов надав детальну інформацію про поточний стан торгівлі з Китаєм і закликав виробників безпосередньо звертатися з питаннями до Офісу з просування експорту. Представник Київської торгово-промсилової палати Дмитро Беспалов зупинився на перспективах експорту окремих груп товарів і надав поради щодо участі в китайських виставках. Практики, які консультують українські підприємства і підтримують їх на ринках Китаю, детально пояснили на що може сподіватися український виробник і скільки для нього коштує виведення своєї продукції в Китай. Не обовязково самим везти свою продукцію в Китай, зазначили вони, - китайці самі активно шукають постачальників в Україні.

Презентації спікерів знаходяться за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/0B2JWN3D_-UKDSVdMZTBfTExCb3c,

Контакт Посольства в Китаї: emb_cn@mfa.gov.ua.

Контакти Офісу з підтримки експорту +380939316151 | 12/2, Hrushevskoho str, Office 307 | ykutovy@epo.org.ua | www.epo.org.ua

 

 

 

  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 6 липня 2017 р.
  • 0