Новини

Відбулось засідання Громадської ради при МінАПіП, присвячене обговоренню моделей сільського розвитку

 • 26 травня 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Доповіді провідних фахівців країни переконливо показали, що питання розвитку аграрного сектору економіки України і сільського розвитку тісно повязані між собою, є "різними сторонами однієї медалі". 


Регіональна нарада ГС "АСУ"

 • 25 травня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

23 травня ц.р. за участю голови ГС "АСУ" Новікова Г.В. відбулася зональна  нарада членів Громадської спілки "Аграрний союз України" - керівників сільгосппідприємств Харківської, Сумської, Донецької, Луганської, Полтавської областей.

Учасники заходу обговорювали наступні питання:

- Розвиток кооперації малого і середнього аграрного бізнесу.
- Експорт сільськогосподарської продукції та відшкодування ПДВ.
- Захист інтересів сільгоспвиробників від рейдерства.

Актуально, в ногу з часом!

 • 23 травня 2017 р.
 • Діденко Ірина Станіславівна

Так аграрії Рівненської  та Сумського області оцінили проведені в травні цього року Навчальним центром Аграрного союзу України круглі столи «Інноваційні важелі підвищення рентабельності виробництва».


В Аналітичному центрі Аграрного союзу створений консорціум громадських організацій для участі у конкурсі проекту "Агросільрозвиток" USAID щодо розвитку галузевого саморядування

 • 20 травня 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Безпечність і якість продукції аграрного сектору є наріжним каменем як для розвитку ринку продовольства в Україні, так і експорту продукції українського сільгоспвиробника. Угода про асоціацію передбачає гаромонізацію системи технічного регулювання в Україні та ЄС. Однак чи справляються з цим заданням органи державної влади? Галузева громадськість давно ставить питання про розвиток галузевого самоврядування як органічного доповнення до діяльності держави у справі гармонізації галузевих стандартів, забезпечення безпечності і якості продукції вітчизняного сільгоспвиробника.


І Всеукраїнський семінар-практикум для керівників агропідприємств

 • 16 травня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Членам Громадської спілки «Аграрний союз України.

Інформуємо, що 29 травня 2017 року в м. Мелітополі Запорізької області за адресою: прос. Б.Хмельницького 18, (Таврійський державний агротехнологічний університет) розпочне роботу І Всеукраїнський семінар-практикум для керівників агропідприємств, на якому планується обговорити питання: «Правові та податкові аспекти безпеки агропідприємства в сучасних умовах» (програма додається).


Запрошую Вас взяти участь у зазначеному заході.
Початок роботи об 10 годині.
Про свою участь просимо підтвердити за тел. 095-282-11-84.
Чергова загроза для сільгоспвиробника - відсутність системи технічного регулювання

 • 12 травня 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Час грає проти українського сільгоспвиробника. Наступним питанням після обезземелення буде бойкот сільгосппродукції через відсутність підтвердження її відповідності, безпечності та якості. З детальною інформацією на цю тему і планом дій можна ознайомитися, натиснувши на заголовок новини.


Кутовий: Комітет Європарламенту проголосував за розширення квот на українську аграрну продукцію

 • 5 травня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі 31 голосом проти чотирьох проголосував за розширення безмитних квот для України. Орієнтовно збільшення квот надає 196,95 млн. доларів.

«Рішення про збільшення квот на українську аграрну продукцію для нас важливе і дозволить розширити наші експортні можливості. Україна отримає близько 200 мільйонів доларів в обсязі реалізації. Безперечно, ми розуміємо, що йдеться про проміжний етап узгодження і попереду пленарне засідання Європарламенту та засідання Ради міністрів ЄС. Проте, ми сподіваємось, що вже до кінця травня буде ухвалено остаточне рішення», - прокоментував Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий.

Відомо, що розширення квот стосується таких видів продукції, як мед (3 тис. тонн), виноградний сік (500 тонн), кукурудза, кукурудзяне борошно та гранули (650 тис. тонн), ячмінна крупа та борошно (7, 8 тис. тонн), овес (4 тис. тонн), ячмінь, ячмінне борошно та гранули (350 тис. тонн).

Водночас, Комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі поки що не підтримує розширення торговельних преференцій для окремих категорій аграрної продукції – томатів, пшениці. Зазначається, що відмова є проміжною і Україна продовжить відстоювати необхідність прийняття Європарламентом рішення про збільшення квот.

Прес-служба Мінагрополітики


Відбулося чергове засідання робочої групи з розгляду проекту наказу Мінагрополітики «Про затвердження вимог до деяких цукрів, призначених для споживання людиною»

 • 27 квітня 2017 р.
 • Сокирін Олександр Іванович

Членами робочої групи досягнуто домовленості про погодження всіх показників, які містяться в Директиві Ради  Євросоюзу 2001/111/ЄС і в проекті наказу Мінагрополітики.


Борщовий набір подорожчав

 • 25 квітня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

 За другу декаду квітня ціни на основні овочі борщового набору суттєво підскочили – в цілому подорожчання становило 31,5%. Про це з посиланням на дані моніторингу Держстатистики повідомляє Українська аграрна конфедерація, передає УНН.

Найбільше за означений період часу подорожчала капуста – на 57,6% (до 6,65 грн/кг), повідомили в УАК.

Втім, як зазначається, решта овочів також не сильно відстали – морква підскочила в ціні на 43,1% (до 6,77 грн/кг), цибуля – на 36,1% (до 5,28 грн/кг), буряк – на 23,8% (до 5,25 грн/кг), картопля – на 7,8% (до 6,80 грн/кг).

Вгору ціни на ринку плодовоовочевої продукції штовхає доволі непроста ситуація – до скорочення запасів продукції через сезонність в середині квітня додались і несприятливі погодні умови, помітно ускладнивши логістику та зробивши поставки овочів на ринки нестабільними, додали в аналітичному департаменті УАК.

Нагадаємо, у серпні минулого року вартість борщового набору - загальна вартість 1 кг капусти, картоплі, цибулі, моркви та буряку - коливалася від 15,96 грн до 16,44 грн.

Джерело: УНН

Лектори та консультанти, які у лютому викладали курс «Менеджмент заготівлі грубих та соковитих кормів» відвідали колишніх слухачів у господарствах, де вони працюють

 • 24 квітня 2017 р.
 • Сокирін Олександр Іванович

Навчальний центр, який почав функціонувати при ГС "Аграрний союз України", дотримується послідовності. Його робота дедалі все більше урізноманітнюється, набуває обертів, яких потребує виробництво. Зі свого боку, сільгоспвиробники  країни проявляють інтерес до діяльності  Навчального центру ГС АСУ.