Новини

МУДРІСТЬ ХЛІБОРОБСЬКОГО СИНА

 • 19 лютого 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Герой України Дмитро Костянтинович Моторний про продаж землі


Молоко 2-го сорту - які перспективи?

 • 12 лютого 2018 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

6 лютого 2018 року в РІА "Новости Украина " відбулась прес-конференція на тему "Евростандартизація вітчизняної молочки. Ціна питання і ризики", в якій взяла участь координатор Аналітичного центру АСУ Лариса Старікова. З тезами АЦ АСУ можна ознайомититя тут.


Китай започатковує щорічну виставку для імпортерів. Члени Аграрного союзу запрошуються до участі

 • 4 лютого 2018 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

1 лютого 2018 року члени Громадської спілки «Аграрний союз України» на чолі з головою Геннадієм Новіковим взяли участь у зустрічі з офіційною делегацією Міністерства комерції Китайської Народної Республики, уряду міста Шанхай, та послом КНР в Україні з приводу презентації першого Китайського Міжнародного Імпортного Експо.


Продовження семінару

 • 22 січня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Триває  нарада - семінар, де члени ГС "Аграрний союз України" обговорюють найактуальніші аграрні питання. 

Сьогодні, згідно з планом занять, розглядали наступні питання:

1. Огляд змін податкового законодавства.

2. Податкові аспекти, які потребують особової уваги керівників сільгосппідприємств.

3. Перспективи контрольно-перевірочної роботи у 2018 році.

Перед учасниками зібрання виступили ТКАЧОВА Ельвіра Володимирівна - експерт ГО "Інститут податкових реформ" з питань оподаткування сільгосптоваровиробників, ЦАП Володимир Дмитрович - експерт з питань оподаткування та бухгалтерського обліку, кандидат економічних наук.Нарада - семінар на Закарпатті

 • 18 січня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Сьогодні, 18 січня п.р. розпочала свою роботу нарада-семінар Громадської спілки "Аграрний союз України", у якій беруть участь  керівники сільгосппідприємств - члени ГС "АСУ" з усіх областей України (близько 50 чоловік).

Відкрив нараду - семінар голова Громадської спілки "Аграрний союз України" НОВІКОВ Геннадій Володимирович.

З привітанням та побажаннями плідної робити до учасників заходу звернулись заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Закарпатської обласної державної адміністрації ТЕРЕЛЯ  Віктор Іванович та голова Відокремленого підрозділу "Закарпатська обласна організація ГС "АСУ" ФЕДИКОВИЧ Павло Антонович.

Відповідно до плану занять були розглянуті наступні питання:

1. Алгоритм захисту земельного банку господарства.

2. Нюанси продовження та поновлення договорів оренди земельних ділянок.

3. Новації в проведенні нормативної грошової оцінки земель.

4. Юридичні процесуальні аспекти захисту від рейдерства.

Дані питання висвітлювали: ДІДЕНКО Ірина Станіславівна - керівник напряму розвитку земельних відносин АЦ ГС "АСУ", СПІЦИНА Людмила Василівна - керівник юридичної групи ГС "АСУ" та НОРОЧЕВСЬКИЙ Олександ Олександрович - член юридичної групи ГС "АСУ".
Вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

 • 1 січня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас та Ваш колектив з Новим роком та Різдвом Христовим!

Новорічне свято - це завжди новий крок у майбутнє, нові надії та сподівання.

Нехай Новий рік стане для Вас і Ваших рідних роком добрих змін, а для України –

роком зміцнення і процвітання. Бажаю Вам міцного здоров’я, успіхів,

достатку, благополуччя та здійснення найзаповітніших бажань у Новому 2018 році!


З повагою,  

Голова ГС "АСУ"   Геннадій Новіков


Бакуменко: Парламент сьогодні повернеться до питання експортного ПДВ по олійних

 • 21 грудня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Верховна Рада України на пленарному засіданні 21 грудня має розглянути оновлені норми щодо компенсації ПДВ при експорті олійних культур.

Про це 20 грудня розповів заступник голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ Олександр Бакуменко на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні, 20 грудня 2017 р. на засіданні податкового комітету ми із 7 народними депутатами відстояли наші умови: по соняшнику залишилось як і передбачено чинною нормою; по рыпаку, який не перероблюється в Україні — ця норма буде відтермінована до 2020 року; по сої — норму відтермінували до 1 вересня (замість дискримінаційної норми, яка передбачала термін до 1 березня). Вже завтра (21 грудня - ред.) на розгляд ВРУ буде надана оновлена норма», — написав Бакуменко.

Він також зазначив, що з січня 2018 р. аграрії будуть відстоювати розгляд законопроекту №7403.


Загальнонаціональне Аграрне Віче

 • 19 грудня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Сьогодні, 19 грудня, в Українському домі у Києві зібралися сільгоспвиробники усіх областей України, представники найбільших профільних асоціацій.

До рішучих дій аграріїв змусили прийняті Верховною Радою України 7 грудня 2017 року рішення про припинення відшкодування ПДВ при експорті олійних культур (сої, ріпаку, соняшника), а також про припинення бюджетного фінансування програми «квазіакумуляції ПДВ». На думку представників профільних об’єднань це є кричущим прикладом політичної корупції та олігархічної змови, спрямованої проти інтересів всіх українських аграріїв.

На зібранні були присутні і депутати Верховної Ради України, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Мартинюк М.П.

Під час виступу Мартинюк М.П. зазначив, що Мінагрополітики не підтримує відмову від сплати та компенсації експортного ПДВ по соняшнику, ріпаку та сої.

Урядовець, наголосив, що підтримує стимуляцію переробки агропродукції в Україні. Але не підтримує таку стимуляцію через обвал цін на агропродукцію, що і передбачають правки до Податкового кодексу щодо скасування експортного ПДВ на олійні культури.

Також Мартинюк пообіцяв, що обговорить з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом можливість заяви на завтрашньому засіданні Уряду, що Кабмін не підтримує скасування експортного ПДВ на олійні культури.

Під час виступу Голова Громадської спілки "Аграрний Союз України" Геннадій Новіков  зазначив: "Ми всі хочемо жити в правовій державі, де не можуть важливі рішення прийматися вночі по-шахрайські, має бути обговорення і спілне прийняття рішень".

Під час зібрання прийняли  рішення пікетувати засідання податкового комітету Верховної Ради України, що має відбутися 20 грудня п.р.

Г.В. Новіков наголосив, що про подальші свої кроки аграрії вирішуватимуть вже за підсумками завтрашнього дня, зокрема за результатами пікетування податкового комітету ВР.


Верховною Радою України мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення продовжено.

 • 7 грудня 2017 р.
 • Діденко Ірина Станіславівна

7 грудня 2017 року Верховною Радою України прийнято за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель (№7350). Мораторій продовжено до 1 січня 2019 року, а також доручено Кабінету Міністрів України до 1 липня 2018 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення. 


Семінар на Вінниччині

 • 30 листопада 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

27 листопада 2017 року в м. Вінниця, за сприяння облагрооб’єднання «Вінницька рада сільгоспвиробників», для керівників та головних бухгалтерів сільгосппідприємств проведено семінар на тему: «Оскарження блокування накладних, земельні та трудові відносини в аграрній сфері».
Семінар провів: д.е.н., с.н.с., CAP, DipTAX, DipIAS, Директор Інституту обліку і фінансів, заступник виконавчого директора Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України Володимир Метелиця.
На семінарі розглядалися питання:
проекту бюджету 2018 року (соціальні та фінансові показники), пенсійна реформа (чого слід очікувати у 2018 році), зміни в Закон про бухоблік, ПДВ, трудові відносини, бюджетна дотація, єдиний податок 4 групи, судові рішення, інше.