Новини

МВФ виключив земельну реформу з вимог для отримання наступного траншу

 • 21 липня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Міжнародний валютний фонд виключив прийняття земельної реформи в Україні з переліку обов'язкових вимог для виділення наступного траншу в рамках програми розширеного кредитування EFF. Як повідомляє " Укрінформ", про це 20 липня заявив на прес-конференції у Вашингтоні офіційний представник МВФ Уільям Мюррей.

Як він наголосив: "Земельна реформа – це важлива частина програми, її потрібно продумати, до найважливіших деталей, і для цього потрібен час – пізніше в нинішньому році. Але важливо, щоб влада продовжувала цю роботу".

Також Мюррей поінформував, що після успішного проведення інших необхідних реформ зможе бути завершений четвертий огляд програми Радою директорів МВФ, за підсумками якого і прийматиметься рішення про виділення наступного траншу.

"Наша увага в цьому огляді зосереджується на пенсійній реформі, приватизації, а також забезпеченні ефективних результатів боротьби з корупцією", – підкреслив представник Фонду.


Уряд розширив перелік банківських установ для реалізації 20% компенсації за придбання техніки

 • 20 липня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

19.07.2017 р.на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення розширити перелік банківських установ, до яких зможуть звернутися сільгоспвиробники для отримання 20% компенсації за придбання сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Зокрема, отримати часткову компенсацію можна буде не лише через державні банки, а й через банки, у статусному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі.


Володимир Гройсман: Ми взяли курс на відновлення фермерства в Україні, закладаємо 1 млрд грн в бюджет - 2018 на підтримку фермерів

 • 20 липня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Уряд завершує розробку програми підтримки українського фермерства і закладає в проект державного бюджету на 2018 рік обсяг її фінансування на рівні не менше 1 млрд грн. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочої поїздки в Тернопільську область.

«Майже 30 років тому саме на Тернопільщині з'явилося перше фермерське господарство. І сьогодні ми працюємо над тим, щоби створити якісну програму підтримки фермерства. Найближчими тижнями маємо вийти на фіналізацію рішення», - наголосив Володимир Гройсман. - У проекті бюджету на 2018 рік Уряд запропонує Парламенту виділити 1 млрд грн на підтримку невеликих фермерських господарств - для того, щоб на селі було не тільки вирощування, а й переробка продукту, створювалися робочі місця».

Глава Уряду нагадав, що аграрний комплекс формує 12% ВВП країни, а Україна займає лідируючі місця у світі за обсягами експорту низки сільськогосподарських культур, зокрема соняшникової олії, пшениці.

«Ми зацікавлені у тому, щоб розвивати наш аграрний потенціал усередині країни та у світі. Правильні технології господарювання на українській землі дадуть можливість отримати рекордні врожаї з безпрецедентною якістю, якої потребує увесь світ», - підкреслив Володимир Гройсман.

У рамках відвідання одного з агрогосподарств регіону Володимир Гройсман поспілкувався із аграріями та спробував себе у якості комбайнера.

 
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ


Розпочався конкурс на одержання аграріями фінансової підтримки

 • 19 липня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна
З  18 липня розпочався конкурс на отримання фінансової підтримки аграріями в рамках бюджетної програми «Надання кредитів фермерським господарствам».

Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. грн, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Загальна сума коштів, що будуть розподілені, становить 65 млн грн.

До участі в конкурсі допускаються всі фермерські господарства, окрім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство, які перебувають у стадії ліквідації, а також у яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

Умови конкурсу оголошено Українським державним фондом підтримки фермерських господарств.

Конкурс проводиться в два етапи:

1. Регіональні комісії Укрдержфонду з визначення переліку фермерських господарств, що претендують на одержання фінансової підтримки, здійснюють приймання заявок та документів від фермерських господарств щодо участі у конкурсному відборі та формують відповідні реєстри.

2. Конкурсною комісією Укрдержфонду з питань надання фінансової підтримки фермерським господарствам проводиться конкурсний відбір фермерських господарств, що отримали право на одержання фінансової підтримки згідно з визначеними критеріями та формами.

Подання заявок та документів від фермерських господарств щодо участі у конкурсному відборі триватиме з 18 липня до 16 серпня 2017 року включно. Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.

Перелік документів, які подаються для участі у конкурсі, визначено постановою Кабінету Міністрів України № 1102 від 25 серпня 2004 року (зі змінами).

Детальніше можна ознайомитися на сайті Українського державного фонду підтримки фермерських господарств за посиланням http://udf.gov.ua/

 
Прес-служба Мінагрополітики

Аграрний фонд планує впровадити товарний форвард

 • 18 липня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

ПАТ «Аграрний фонд», що належить до сфери управління Мінагрополітики, планує розширити інструментарій підтримки агровиробників. Зокрема, розглядається можливість впровадження товарного форварду та аграрних розписок. Про це голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко розповів в одному з інтерв'ю.

«Ми маємо намір розширити перелік наших інструментів - запустити товарний форвард, дати можливість отримання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та інших ресурсів, а також широко застосовувати аграрні розписки», - зазначив Андрій Радченко, додавши, що з приводу аграрних розписок вже відбулася зустріч з представниками міжнародної фінансової корпорації.

Голова правління також розповів, що Аграрний фонд пропонує просту, швидку та прозору процедуру оформлення форвардних контрактів. При цьому у агровиробника є можливість вибрати формат - з прив'язкою до курсу долара та без неї. Рішення приймається швидко - заявка розглядається максимум тиждень, а гроші на свій рахунок аграрій отримує через п'ять днів після підписання договору.

За словами Андрія Радченка, 95% учасників весняної форвардної програми 2017 року - малі та середні підприємства.


Аналітичний центр АСУ перейшов від слів до діла

 • 18 липня 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Минуло вже майже 5 років від того, як Аналітичний центр АСУ вийшов з ініціативою щодо приведення до ладу повноцінного обліку активів сільгосппідприємства як потужної антирейдерської зброї. І от нарешті крига скресла.  


Аграрії намолотили більше 8 млн тонн зерна

 • 18 липня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

За даними Мінагрополітики, аграрії станом на 17 липня при середній врожайності 32,3 ц/га зібрали 8,268 млн тонн ранніх зернових і зернобобових культур з площі 2,559 млн га (27% від плану).

Про це повідомляє apk-inform.

Зокрема, збиральна площа пшениці до звітної дати склав 1,26 млн га, з якої при врожайності 34,5 ц/га намолочено 4,351 млн тонн зерна. Ячменю з площі 1,065 млн га зібрано 3,368 млн тонн, врожайність склала 31,6 ц/га. Проса з площі 0,8 тис. га намолочено 2 тис. тонн при врожайності 21,3 ц/га, а також вівса зібрано 1,2 млн га з площі 0,6 тис. га при врожайності 21,8 ц/га.

Також українські аграрії намолотили 547 тис. тонн гороху. Середня врожайність бобової склала 23,5 ц/га, збиральна площа — 233 тис. га.

Крім того, в господарствах країни валовий збір ріпаку до 17-липня склав 587 тис. тонн при врожайності 23 ц/га, олійна прибрана на 256 тис. га.


Аграрії підписали меморандум у зв’язку з боргами Ostchem

 • 11 липня 2017 р.
 • Цап Олександра Василівна

Найбільші аграрні асоціації України підписали меморандум, мета якого – вирішити конфліктну ситуацію на ринку мінеральних добрив.


Обговорення проблем земельної реформи продовжується

 • 6 липня 2017 р.
 • Діденко Ірина Станіславівна

Вчора 5 липня п.р. на Сумщині за ініціативи ГС "АСУ" знов обговорювали питання продовження земельної реформи та запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення.


Експорт до Китаю - що потрібно знати виробнику?

 • 6 липня 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Офіс підтримки експорту, який працює при Міністерстві економіки і торгівлі України, провів засідання з питань експорту сільгосппродукції до Китаю за участю українських фахівців, які зібралися в київському бізнес-центрі Леонардо, представників провідних українських інституцій в Китаї та посла України в КНР Олега Дьоміна, які приєдналися до аудиторії по Skype.