Новини

Уряд поновив роботу антирейдерських аграрних штабів

 • 18 квітня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна
Сьогодні, 18 квітня,  Уряд прийняв рішення відновити роботу антирейдерських аграрних штабів на час проведення посівної кампанії. Про це сьогодні в Кабінеті міністрів повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

За словами Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, якщо хтось підняв руку на чуже майно, його треба негайно затримати та кинути за грати.

«Я прошу, з одного боку, щоб штаби продовжили свою роботу. А з іншого – вимагаю, щоб швидко були припинені будь-які протиправні дії по захопленню будь-якого майна в країні. Право власності має бути непохитним і недоторканим – це наше завдання», - заявив глава Уряду.

Перший Віце-прем’єр-міністр Степан Кубів у свою чергу підкреслив, що минулого року було прийняте рішення Кабінету міністрів, яке дало можливість забезпечити правову, організаційну й технологічну основну для роботи антирейдерських аграрних штабів.Агрострахування: невикористані можливості

 • 13 квітня 2018 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Кошти на страхування сільгосппродукції з державною підтримкою попри наявність закону, у складі цьогорічних 6.3 млдр.грн. не передбачаються. З 32 млн.га ріллі продукція застрахова лише на 630 тис.га, Лідерами страхування є агрохолдинги. Якби страхування врожаю не вимагав Аграрний фонд, ситуація, мабуть, була б ще гіршою... Натомість у провідних країнах обсяги страхування при виробництві сільгосппродукції сягають до 100%...

 Державна підтримка аграріїв: тримаємо руку на пульсі...

 • 30 березня 2018 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Терміни подання заявок на отримання 1500 грн. на корову продовжено до 1 травня. Форми заявок міністерством не затверджені, комісія з надання державної підтримки не створена. Однак документи на дотацію про утримання корів, часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів ВРХ, часткове відшкодування вартості будівництва і реконструкції об'єктів вже можна подавати на адресу info@minagro.gov.ua, у паперовому вигляді: 01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 24.


Інформаційне повідомлення

 • 27 березня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Інформуємо членів Громадської спілки "Аграрний союз України" ГС "АСУ", на розширеному засіданні Правління ГС "АСУ", яке відбулося 26 лютого 2018 року, вирішили:

1. Направити політичним силам ВР України та Аграрній партії України для ознайомлення та підписання Меморандум про співпрацю між аграрними асоціаціями та політичними партіями щодо проведення реформ у галузі сільського господарства.

2. Уповноважити Голову Ради ГС «АСУ» Новікова Г.В. на підписання Меморандуму з політичними партіями від ГС «Аграрний союз України» та у складі ГС «Всеукраїнський агарний форум».


23 березня 2018 року Меморандум був підписаний з політичною партією "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

Цим документом закріплюються напрямки розвитку агропромислового комплексу, в яких сторони зобов’язуються діяти спільно для відстоювання як позиції аграріїв, так і інтересів сільського населення.

На сьогодні переговори ідуть з іншими політичними силами, чекаємо на відповідь.

27 лютого 2018 року текст Меморандуму був надісланий Аграрній партії України. Але у відповідь тиша.


Підписання Меморандуму

 • 23 березня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

У п’ятницю, 23 березня, відбулося підписання Всеукраїнського меморандуму «Новий аграрний курс України» про співпрацю щодо проведення реформ у сільському господарстві та забезпечення  розвитку сільських територій між партією "Батьківщина", Громадською спілкою "Аграрний союз України"та іншими професійними об’єднаннями аграрної галузі.

Цим документом закріплюються напрямки розвитку агропромислового Комплексу, в яких сторони зобов’язуються діяти спільно для відстоювання як позиції аграріїв, так і інтересів сільського населення (текст документу додається).


Ось така картина голосування за законопроект 7403-2

 • 22 березня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Поіменне голосування про включення до порядку денного та розгляд проектів законів №7403-1, №7403-2 

22.03.2018 16:41 

За:174 Проти:0 Утрималися:12 Не голосували:136 Всього:322

Рішення не прийнято (список додаємо)


Комітет з питань податкової та митної політики підтримав законопроект 7403-2

 • 21 березня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Сьогодні 21.03.2018 р. відбулося засідання Комітету з питань податкової та митної політики на якому під тиском депутатів Комітету аграрної політики та земельних відносин та представників галузевих асоціацій Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №7403-2 за основу. За збереження експортного відшкодування для олійних проголосували 13 народних депутатів з присутніх 18.

22 березня продовжуються  в регіонах  акції протесту (перекриття доріг міжнародного значення) в підтримку прийняття депутатами Верховної Ради України законопроекту 7403-2. 

Голова ГС «АСУ» НОВІКОВ Г.В.


Азартні ігри розпочинаються

 • 21 березня 2018 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

На сайті Мінагрополітики почала з‘являтися інформація про порядок розподілу 4 млрд. тваринницької дотації. Максимальна кількість коштів передбачена на компенсацію власних витрат та взятих у банках кредитів на будівництво та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції - загалом 1,3 млрд.грн. Керівникам підприємств варто терміново зібрати докупи документи про відповідні витрати і слідкувати за появою форми заявки на отримання дотації на сайті МінАПП.


Законопроект 7403-2

 • 20 березня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Своїми акціями Аграрії домоглись включення законопроекту №7403-2 до порядку денного сесії, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку.

За включення даного законопроекту до порядку денного проголосували 239 народних депутатів. Тоді ж голова Верховної Ради України  Парубій А. В. дав доручення податковому Комітету невідкладно розглянути дану законодавчу ініціативу на своєму засіданні.

Дякую усім хто активно підтримав акцію протесту за даний законопроект.

Про наступні дії щодо законопроекту 7403-2 будемо інформувати додатково.


Голова ГС "АСУ" НОВІКОВ Г.В.