ГС «Аграрний союз України» неодноразово заявляв, що система стимулювання аграрного сектору України вкрай недосконала і потребує зміни підходів.

ГС «Аграрний союз України» неодноразово заявляв, що система стимулювання аграрного сектору України вкрай недосконала і потребує зміни підходів.

На жаль, позиція посадовців Мінагрополітики щодо надання бюджетних дотацій у 2018 році свідчить про те, й цього року 2019 році старі підходи й механізми виділення й розподілу дотацій будуть збережені. На наше переконання, вони є вкрай неефективними і мають низку вад, на виправленні яких чиновникам варто було б зосередитися вже зараз (див. прикріплений файл).

Прикріплені файли та додаткові матеріали

Аналітична нотатка щодо вдосконалення системи надання державної підтримки сільгоспвиробнику Рекомендації для сільгосппідприємств Зміни і доповнення до чинної нормативної бази

Представники Аналітичного центру спілки проаналізували проблеми з отриманням державних дотацій, які мали наші члени минулого року. Результатом цієї масштабної роботи стали пропозиції, які дадуть можливість ліквідувати більшість проблемних моментів.

Водночас, аналіз ситуації продемонстрував, що в 2018 році дотацію здебільшого не змогли отримати отримали лише ті аграрії, котрі з різних причин не змогли повною мірою дотриматися «букви закону» на різних етапах. Тому ми напрацювали рекомендації, які дадуть можливість сільгоспвиробникам не наступати на ті самі граблі знову й уникнути прикрих ситуацій(див. прикріплений файл).

Окрім цього ми наголошуємо, що фінансова підтримка має надаватися відповідно до стратегічних пріоритетів розвитку аграрного сектору. Однак, нині таких документів фактично не існує. Через це повністю ігноруються такі очевидні пріоритети розвитку аграрного сектору як підтримка інноваційного розвитку, запровадження сучасних технологій, які гарантують безпеку і якість продукції на рівні, який дає можливість без проблем виводити товари на міжнародні ринки.

  • Фостій Марина
  • 28 січня 2019 р.
  • 0