Ігор Брагінець: помилка НКРЕКП може призвести до того, що багато сільгоспвиробників можуть відмовитися від поливу

Ігор Брагінець: помилка НКРЕКП може призвести до того, що багато сільгоспвиробників можуть відмовитися від поливу

НКРЕКП не вніс до списку компаній, які мають право на перехідний період при переході на нову систему оплати електроенергії. Це може призвести до значного подорожчання послуг з постачальників води, а значить і до відмови багатьох аграріїв від поливу. На це в ході круглого столу «Дифтарифи на електроенергію у світлі впровадження нового ринку електричної енергії» звернув увагу голова відокремленого підрозділу ГС «АСУ» в Херсонській області Ігор Брагінець.

Він нагадав, що раніше в Україні діяла багатозоннна тарифна система, коли вночі вартість електроенергії обраховувалася за коефіцієнтом 0,25, а в пікові навантаження зранку та ввечері за коефіцієнтом 1,8 від звичайного від денного.

«З 1 січня 2019 року вступив у дію Про ринок електричної енергії, який був пролобійований нашими західними кредиторами. Ми не бачимо нічого поганого у цьому законі, окрім одного моменту. Відповідно до цього закону перехідний період мають приватні будинки та побутові користувачі, бюджетні організації і малі підприємства, які мають до 150 кВт приєднаної потужності. Але НКРЕКП в своїй постанові прийняв рішення, яким забував включити в цей перелік всіх, окрім побутових споживачів», - наголосив Ігор Брагінець.

Відповідно бюджетні організації не отримали права на перехідний період, що призведе призведе до значного здорожчання послуг бюджетних організацій, які є отримувачами електроенергії.

«Це стосується і водопостачальників, для яких частка електроенергії може сягати 80% від вартості послуги. Адже водопостачальники використовують велику кількість електроенергії для свої потреб, для прикладу, щоб підняти воду з Дніпра і наповнити нею Каховський магістральний канал. Зараз, працюючи вночі та вдень у міжпікові періоди вони можуть економити значні кошти. Якщо вони сплачуватимуть середню єдину ціну, то ці додаткові витрати буде покладено на кінцевого споживача, ключовими серед яких є сільгоспвиробники. Це може поставити хрест на зрошенні для багатьох аграріїв», - заявив голова відокремленого підрозділу ГС «АСУ» в Херсонській області.

Він підкреслив, що наразі триває розробка шляхів виходу з цієї ситуації, адже без належного поливу в південних регіонах країни важко буде досягти звичної врожайності.

  • Фостій Марина
  • 11 квітня 2019 р.
  • 0