Геннадій Новіков: аграрії мають знайти можливості для зберігання зібраного врожаю допоки на ринку не стабілізуються ціни

Сільгоспвиробники мають знайти рішення проблеми збереження зібраного збіжжя, щоб дочекатися підвищення його вартості та не продавати за заниженими цінами. Про це в ході Дня поля, який пройшов у Мелітополі на ТОВ "Агрофірма Ольвія", сказав керівник Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

За словами Голови ГС «АСУ», погодні умови призвели до того, що на півдні пришвидшилося достигання зернових культур, а аграрії планують розпочати процес збору врожаю на тиждень раніше. Цінова політика нині вкрай несприятлива. Для прикладу, вартість ячменю упала майже на 30% порівняно з минулим роком.

«Сільгоспвиробників хочуть примусити продати зібране збіжжя за заниженими цінами. Тому Аграрний союз України закликає спільно віднайти механізми для вирішення цієї проблеми. Такими механізмами можуть стати кредитування під заставу зернових чи можливість використовувати аграрні розписки для того. Головне, щоб сільгоспвиробники не поспішали за заниженими цінами продавати зернові в цей напружений період. Аграріям необхідно протриматися буквально місяць-півтора, щоб ціни почали вирівнюватися», - наголосив Геннадій Новіков.

Він підкреслив: на прикладі Запорізької області хочемо розробити механізм та звернутися великих компаній з проханням надати свої потужності для збереження зернових. Таким чином дрібні товаровиробники, яким часто немає де зберігати збіжжя, не будуть змушені демпінгувати на ринку.

Гості Дня поля мали можливість побачити потенціал врожайності різних сортів ранніх зернових в умовах «жорсткого півдня» та ознайомилися з роботою новітньої сівалки Mzuri, яка працює з максимальним зберіганням вологи. Це надзвичайно важлива характеристика для посушливого степу півдня країни, особливо при посіві ріпаку.

Також учасник обговорили можливості реалізації збіжжя через кооперативи.

«Ми продовжуємо працювати над розвитком кооперативів та консолідації обсягів продукції для формування експортних партій зернових. Так само триває збір заявок від підприємств на оптову закупку добрив, засобів захисту рослин та пального», - додав Геннадій Новіков.

  • Фостій Марина
  • 18 червня 2019 р.
  • 0