Переважна більшість політичних партій не сформували чіткого бачення розвитку аграрної галузі

Переважна більшість політичних партій не сформували чіткого бачення розвитку аграрної галузі

Про це, за словами керівника аналітичного центру Громадської спілки «Аграрний союз України» Лариси Старикової, свідчать дані аналізу програм політичних сил, які беруть участь у дочасних виборах до Верховної Ради, презентовані під час конференції «Бачення розвитку аграрного та лісогосподарського секторів у програмах політичних партій на виборах до Верховної Ради 2019».

«На жаль, у поданих до Центральної відомчої комісії програмах політичні партії не висловили чіткого бачення того, яким чином має розвиватися аграрний сектор економіки і якою є їхня позиція щодо такого надзвичайно важливого питання як мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення», - наголосила головний аналітик Аграрного союзу України.

За її словами, нині зберігається повна невизначеність, а представники бізнесу, як і раніше, не мають ніяких реальних орієнтирів стосовно того, чого очікувати від діяльності парламентських політичних сил у майбутньому. 

«У країнах з розвиненою демократією під час виборчого процесу громадські організації дуже пильно слідкують за програмами політичних партій, за тим, що політики пропонують у тій чи іншій галузі, і яким чим чином реалізація цих пропозицій може відобразитися на бізнесі. У нас, на жаль, до програм партій здебільшого ставляться як до формальностей, виконання яких вимагає Центральна виборча комісія», - підкреслила керівник аналітичного центру ГС «АСУ». 

Вона зауважила, що саме через невизначеність з боку політиків бізнес виступив з ініціативою самостійно створити чіткі та зрозумілі рамки роботи для сільгоспвиробників.

«За ініціативи Аграрного союзу України почалася робота над галузевою стратегією. Ми маємо достатній кардовий потенціал і авторитет, які дають нам можливість очолити розробку таких програмних документів. Стратегії дають розуміння, яким чином розвиватиметься відповідний сектор економіки. А найголовніше – які ми маємо інструменти для досягнення поставленої в стратегії мети», - зазначила Лариса Старикова.

Вона також додала, що поява такого аналізу стала можливою завдяки технічній допомозі, яка використовується дедалі більш доцільно. А подібні звіти є джерелом концентрованої інформації, яка дає можливість взнати про позицію всіх політичних сил, які беруть участь у виборчому процесі.

  • Фостій Марина
  • 18 липня 2019 р.
  • 0