Аграрії Луганщини звернулися до Троїцького районної ради щодо недопущення відкриття ринку землі

Аграрії Луганщини звернулися до Троїцького районної ради щодо недопущення відкриття ринку землі


Прикріплені файли та додаткові матеріали

Звернення депутатів Троїцької районної ради Луганської області керівництва Держави

Одним із найважливіших питань, яке хвилює аграріїв та всіх жителів Троїцького району, є питання, чи стануть українські селяни наймитами на власній землі, чи продовжиться в Україні збільшення земельних латифундій?

Це не тільки важливе економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії, село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль у підтримці життєдіяльності громади. Там, де землю орендують великі агрохолдинги, а особливо холдинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, більшість сіл виявляються непотрібними, економічно невиправданими, що веде до їх вимирання. Як результат, їх мешканці опиняються замкненими всередині депресивних територій, адже не можуть продати свої садиби та перебратися в інше місце.

Саме тому сільгоспвиробники Луганщини підтримали позицію ГС «Аграрний Союз України» щодо продовження мораторію та недопущення введення ринку земель сільськогосподарського призначення на данному етапі.

Аграрії виступили з принциповою позицією:

1.Провести  інвентаризацію державних і комунальних земель сільськогосподарського призначення для подальшої передачі їх до місцевих територіальних громад та для забезпечення соціальних платежів за рахунок надходжень до бюджетів від орендної плати.

2. Створення державної земельної іпотечної установи.

3. Першочергове право на викуп земель за орендарами що їх обробляють, а не тим хто більше заплатить.

4. Реалізація принципу «Земля має належати тим, хто на ній живе і працює»:

4.1 перші 5 років - доступ до ринку фізичних осіб громадян України із запровадженням сертифікації сільськогосподарської діяльності та обмеженням площі  в одні руки – 200 га.

4.2 в подальшому, за наявної необхідності, - доступ до ринку фермерських господарств, юридичних осіб, які мають статус сільськогосподарського виробника останні 3-роки, засновниками яких є виключно громадяни України з обмеженням щодо власності та користування землею не більше 5000 га.

Аграрії впевнені що допуск іноземців до Українських земель є реальною загрозою економічній та продовольчій безпеці країни, призведе до зростання соціальної напруги та знищення Українського села.

Зважаючи на вищевикладене, вони закликали очільників держави, сприяти широкому публічному обговоренню покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь українців. Ініціювати проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам прямо, або опосередковано набувати у власність Українські землі сільськогосподарського призначення.

  • Фостій Марина
  • 3 жовтня 2019 р.
  • 0