28 липня відбулось засідання групи підтримки проекту Міжнародної Ініціативи Полярного Клімату щодо запобігання спаленню стерні в Україні

Дані супутників (на малюнку джерела вогню за період з 26 березня по 2 квітня 2017 року) показують, що Україна входить до кола лідерів забруднення атмосфери за рахунок спалення стерні. Тож в Аналітичному центрі АСУ поновила діяльність Робоча група із зміни клімату.

Прикріплені файли та додаткові матеріали

Інформація до засідання 28 липня Програма засідання 28 липня Список учасників засідання 28 липня

Вогонь на полях безпосередньо впливає на зміни як регіонального, так і глобального клімату, збільшуючи концентрацію СО2, метану та чорного вуглецю. Росія відповідальна за найбільшу кількість чорного вуглецю, який досягає Арктики. Внесок України в забруднення Арктики перебільшує сумарний внесок всіх північноєвропейських країн разом взятих.

Спалювання стерні також негативно впливає на якість грунтів, зменшує прошарок гумусу, руйнує життя безлічі комах, червяків і інших корисних організмів і зрештою веде до втрати продуктивності землі. Слугуючи причиною погіршення клімату, паління полів, в свою чергу, несе негативні наслідки своїм господарям у вигляді змін клімату, як посилюються з кожним роком.

В країнах ЄС існують суворі вимоги щодо зменшення забруднення навколишнього середовища, у тому числі за рахунок викидів, які виникають під час розповсюдження відкритого вогню. Намагаючись запровадити європейські стандарти, Польща змогла протягом 5 років зменшити сільськогосподарські спалювання на 50% без особливих затрат. Того самого світова спільнота чекає і від України.

Профільна міжнародна організація Міжнародна Ініціатива Полярного Клімату (ICCI) була створена у 2009 році і являє собою мережу експертів та дослідників, які працюють з урядами та організаціям по впровадженню ініціатив із запобігання змінам клімату, пов‘язаних з таненням льодів і зменшенням снігового покрову. На даному етапі ICCI має представництва в США (Вермонт) і в ЄС (Стокгольм, Швеція). ICCI впроваджує програми в Південно-Східній Азії (Гімалаї) та в Південній Америці (Анди). Тепер черга дійшла й до України. З 2010 року програма ICCI по запобіганню відкритому вогню діє в Росії.

Метеоролог за основною освітою, доктор Свонт Бодін, колишній голова шведського Національного гідрометцентру, голова Департаменту зміни клімату, морських справ і атмосферних викидів, а нині директор ICCI по Європі та доктор Гейл Стевенсон, яка свого часу навчалася у Санкт-Петербурзі, в понад 30 років працює в університетах світу і нині є директором програм в Росії осередку  ICCI в США завітали в Україну з метою вивчення можливостей для співпраці у справі зменшення забруднення атмосфери внаслідок поширення вогнищ на полях.

В результаті детального обговорення проблеми впливу відкритого вогню на стан регіонального та глобального довкілля, на пропозицію ICCI в Аналітичному центрі АСУ  поновила свою роботу Робоча група із змін клімату. Очолив Робочу групу фермер з 15-річним стажем Олександр Журавель, ініціатор руху проти спалювання стерні в Україні.

Більше інформації - у доданих файлах.

  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 30 липня 2017 р.
  • 0